Tęczowy sernik na zimno

4.48 (149 ocen)

Opublikowany w Magazynie

Zdobywca nagrody

Przepis dnia
  • 4 godz.

Delikatne serowe wnętrze zostało uwieńczone paletą kolorowych galaretek z aromatycznymi owocami. Ciasto prezentuje się bardzo pięknie i równie dobrze smakuje. Idealnie pasuje na gorące letnie dni.

  • 4 godz.

Składniki:

  • - opakowanie okrągłych biszkoptów,
    - 800g waniliowego serka homogenizowanego,
    - 200g śmietany kremówki (36%)
    - 4-5 łyżek cukru pudru,
    - 5 łyżeczek żelatyny,
    - galaretki-po pół proszku z każdego opakowania- w kolorach: żółtym, pomarańczowym,
    czerwonym, fioletowym, niebieskim, zielonym
    - owoce: jeżyny, jagody, białe winogrona, banan, połówki moreli, truskawki

    * Składniki na tortownicę o średnicy 25 cm
Wystaw ocenę:

4.48 (149 ocen)

Tęczowy sernik na zimno - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • 1. Tortownicę wykładamy folią spożywczą i układamy na niej biszkopty. Myjemy owoce i wysuszamy je. Truskawki kroimy na plasterki. Podobnie postępujemy z bananem, który skrapiamy sokiem z cytryny, aby nie ściemniał. Morele dzielimy na połówki.
  • 2. Śmietanę kremówkę ubijamy na sztywną masę. Wsypujemy cukier puder i miksujemy partiami dodając serek homogenizowany. Żelatynę rozpuszczamy w niewielkiej ilości gorącej wody. Gdy przestygnie wlewamy ją do masy. Całość miksujemy. Gotową masę wylewamy na biszkopty.
  • 3. Sernik „dzielimy” na 6 części. Delikatnie zaznaczamy je nożem na serowej masie. Odpowiednio układamy owoce lekko je wciskając. Sernik wkładamy do lodówki, aby stężał.
  • 4. Po tym czasie (ok. 2h) część z bananami odgradzam od reszty delikatnie wciskając w sernik cieniutki plastikowy pasek-separator* (zgięty na kształt litery V oraz posmarowany masłem). Następnie wylewam tężejącą żółtą galaretkę** sporządzoną w 125 ml gorącej wody. Sernik wstawiam do lodówki. Gdy galaretka stężeje wyjmuję separator, wkładam do części z truskawkami i wlewam czerwoną galaretkę. Po stężeniu tej galaretki wkładam separator do części z jagodami i wlewam niebieską galaretkę. Na tym etapie w serniku mamy już gotowe trzy galaretki, które oddzielone są od siebie pustymi przestrzeniami. Miejsca te kolejno wypełniamy pozostałymi galaretkami. Separator nie będzie nam już potrzebny, ponieważ funkcję „oddzielającą” pełnią stężałe wcześniej galaretki. Ewentualnie, dla pewności, można użyć krótkiego paseczka i delikatnie wcisnąć go w sernik w miejscu łączenia się dwóch galaretek.

Porady

* Separator wykonałam z miękkiej plastikowej kartki będącej separatorem w kołowym grubym zeszycie. Pasek posmarowałam masłem, aby uniknąć trudności z późniejszym „odklejeniem się” galaretki. ** Ważne jest zachowanie kolejności wlewania galaretek. Pamiętamy także o tym, aby wlewać tężejące galaretki, dzięki czemu zmniejszymy prawdopodobieństwo wypłynięcia galaretki poza separator.

Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Sprawdź dania, które zawierają też:

Galaretka Owoce Serek Ser biały

Redakcja poleca

REKLAMA

Notka redakcyjna

PP_10-2013

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Obiad

Podobne przepisy

To może cię zainteresować